http://www.yusufuyanik.com/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/ad3f0_112851726121290247423.jpg

Nobel bilim ödülü kazanan, Amerikalı kanser araştırmacısı Devra Davis, cep telefonları hakkında dehşet verici bir iddia ortaya attı. Peki bu inanılmaz iddia ne ve hangi temellere dayanıyor?
20/11/2010 12:00

Stephen King’in son romanlarından “Cep”i okuyan pek çok Shiftdelete.net müdavimi olduğuna eminiz. Stephen King’in tuhaf hayal gücünün eseri olan kitapta cep telefonu kullanıcıları çıldırıyor, beyinlerinde bir değişim meydana geliyor ve Resident Evil misali birbirlerini yemeye(gerçek anlamıyla) başlıyorlardı.

Amerikalı kanser bilimci Devra Davis, yeni çıkan “Disconnect(Bağlantıyı Kesin)” isimli kitabında ürkütücü bir iddiada bulundu. Davis, şu anki teknolojinin “kanser hücreleri oluşumunu tespit etmekte” yeterli olmadığını, cep telefonuyla geçirilen her dakikanın kanser riskini onlarca kat artırdığını savundu. Hatta farelerle test yapıldığını ve bu iddiaların temeli olduğunu iddia edip, WHO’yu (Dünya Sağlık Örgütü) küresel alarm durumuna geçmeye davet etti.

Dünyanın En Çok Radyasyon Yayan Telefonları

İddiaların doğruluğu veya yanlışlığını gösterecek tek şey, yapılacak daha kapsamlı araştırmalar olabilir. Şu anda, dünya çapında sağlık örgütleri ve hükümetler, 1.60’lık SAR değerini (Elektro manyetik radyasyon oranı) makul kabul ediyorlar. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve en çok radyasyon yayan telefonları öğrenmek için, “Dünyanın en çok radyasyon yayan telefonları” haberimizi inceleyebilirsiniz.