“Kötü oyuncular için bu günaha Ekle Facebook verileri ayıklamak için denemek için – zorla yasa ile ve hile ile. Sadece çok bir hedef büyük’s.

LIN: sosyal ağ Facebook gizlilik bir sorun yaşıyorsanız’s gidermek için açık bir dağıtık yaklaşım mıydı?

Prodromou: Hayır ne kadar Facebook gizlilik sorunları çözmek için gidiyor, ama bilmiyorum açık kaynak bunun için onları düzeltmek için gitmiyor.

Açık ve dağıtılan model bir şans arkadaşlarınız, aileniz, iş ortakları ve çalışma arkadaşlarınıza bağlantıları, ödün vermeden kendi sosyal ağ platformu seçmek için kullanıcıların ve kuruluşların verir. Kontrol veri birçok insan için bir açık önemli bir karar faktör olacaktır. federe bir model, ancak sosyal Web gizlilik sorunu yardımcı olabilir Yani gerçekten doğrudan Facebook’un sorunu çözmek olamazdı.

A federe model insanlar ve şirketler bir şans onların sosyal ağ verilerinin tam kontrol altında verir. Ama kesinlikle gizlilik ihlallerine engel değildir. E-posta düşünün – hala çok güçlü gizlilik endişeleriniz hakkında Gmail gibi e-posta sistemlerinde barındırılan. Ve şirketlerinde çalışanlar ve yok onların e-postalarda şirket ağındaki gizlilik beklememelisiniz.

LIN: Neden dağıtılan federe yaklaşım duvarlı bahçe yaklaşım daha iyi olabilir mi?

Prodromou: sosyal ağ için bir federe yaklaşım Internet şekli: ağların ağı birlikte basit açık standartları ile bağlantılı eşleşir. İşte nedenleri sayısı neden Internet bu şekli bulunuyor.

Birincisi, son derece sağlam ve ölçeklenebilir’s. Bu başarısızlık veya tüm şebekenin herhangi bir bölümünün kötü davranış yaşayabilir.