fue yontemi

Eğer saç restorasyon cerrahisi düşünüyorsanız, bu yeni saç nakli prosedürünün hakkında bilmeniz gereken herşeyi öğrenmek için üç dakika sürer.

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) anlamak için size bir başka “şerit hasat” yöntemi olarak bilinen saç ekimi geleneksel yöntemlerle hakkında biraz anlamak gerekir. Bu yöntemde, 1-5 kıllar bir “strip” ve başınızın arkasına alınır donör alanda daha sonra birlikte sütüre edilir.

Şerit hasat yöntemi dikiş noktasında başınızın arkasında geliştirmek için ince bir yara neden olur. Özetle, FUE bu yara önler. Adil olmak gerekirse, bazı doktorlar da FUE ile kaliteli bir fark olduğunu, ancak bu kanıtlanmış olmaktan çok uzaktır ve şansını en azından kalite farkı cerrahın beceri düzeyinin bir sonucu olduğunu iyi hissediyorum. Burada bu yordamı düşünmeden önce bilmeniz gereken üç şey vardır.

FUE daha fazla maliyet – çok daha fazla. Fiyatlandırma bireyselleştirilmiş saç nakli herhangi sorumlu yazının kapsamı dışındadır. Ama ben tüm saç restorasyon ameliyatları için ücret “greft başına” olduğunu söyleyebilirim. amacıyla hasta, (onu) gol, her yerden ve greftler bin beş bin veya daha fazla gerekli olabilir ulaşmak için. Maliyet 2,50 $ ile 8,00 $ greft başına gelen her yerde olduğunu. Sanayi eğilim bu fiyatlar ama aşağı gitmek için bu rakamlar size karşılaştırma için iyi bir temel vermek içindir. FUE trans-tarlaları seferinde bir saç vardır. Şerit hasat yöntemi, karşılaştırma tarafından, her bir greft tahmin emniyetli olur tüyler tam bir sayı içermez iken o kadar daha geleneksel bir yöntem olarak iki ve üç kez arasında FUE maliyeti.
skar kaçınmak “Advantage” sınırlıdır. Çoğu durumda FUE önler yara büyük sorun değil. Neden? çoğu durumda bir inç veya daha fazla bir sekizinci çıkmak için başınızın arkasındaki saç izin vererek yara örtbas Çünkü. İkinci neden başka bir için bir yara alışverişi olabilir ki! FUE ve her seferinde bir saç kaldırmak için bir genelge bıçak kullandığı bıçak izi “gibi golf topu” yuvarlak neden olduğu bilinmektedir.
FUE bir son değil, araçtır. para bir sorun olmasa bile, nakli yöntemi seçerek bir restoran da salata için soyunma seçimi gibi değildir. Eğer ofise yürürseniz ve muhtemelen accomodated olacak ama ekstra maliyet buna değer olacak eğer bilmenin bir yolu olmaz daha pahalı FUE trans-plantasyon talep ediyoruz. senin Dr bu yordamı tavsiye ediyorsa, benzer saç profilleri ile geçmiş müşteri resimleri göstermek için onu sormak. O zaman bile, FUE seçmeden önce, bir doktor şerit hasat yöntemi düşünmeye istekli ile kontrol istiyorsunuz. Herhangi bir durumda, Dr ünü ve onun geçmiş iş resimleri üzerine değil, yeni bir cerrahi işlem için bazı pazarlama kampanyası dayalı karar vermelidir.