Yine, günümüz klima fiyatları toplumunda GPS “Küresel Konumlandırma Sistemi” nin yaygın kullanımı. En iyi bilinen muhtemelen araç navigasyon sistemleri kullanmaktır. Burada, navigasyon cihazı uydu değişikliği ile cihaz üzerinde belirlenen aracın yeri açmak için. Onun hedefi sürücü ve araç hedef navigasyon cihazına hedefe yolu kullanarak koordinatlarını hesaplar. Aynı anda, cihaz aynı zamanda ortalama hız varış saati hedefi esas alınarak hesaplanır.

Yaygın olarak birkaç metre içinde kullanıcının yerini bir telefon zaten bir GPS alıcısı tarafından belirlenir günümüzde de kullanılmaktadır. uygun yazılım şimdi de cep telefonu olabilir ile bir otomobil navigasyon sistemi için tam teşekküllü bir yedek olarak görülebilir.
2000 yılında herkes için GPS verileri yayımlandıktan kısa bir süre sonra, bir oyun geocaching denilen geliştirdi. önemli noktalarında küçük hazine kutuları katılımcıların gizlemek ve koordinatlarını belirlemek tıklayın.

Diğer katılımcılar daha sonra hangi bulaşık makinesi fiyatları adlandırılan bu cache search ilgili sayfaları ve yürüyüşçü ve dağ bisikletçileri GPS alıcısı çok onlar plan çünkü yararlı bir giriş kitabı verewigen.Auch yaptıkları ziyaret internette yayınlanan koordinatları ve gezileri ve katedilen mesafe arşiv GPS kullanabilirsiniz olabilir.
Ama tarımda da GPS kullanımı zaten sömürülen yapar. Bu örnek için içerebilir kontrollü ve böylece hasat Sürücü dev alanları olmadan GPS kullanarak tam otomatik biçerdöver olabilir.