Modern tarayıcılarda iyi güvenlik akvaryum malzemeleri uğruna, geçmişi silme ihtiyacı farkındayız. Internet Explorer tüm kötü amaçlı yazılım için en savunmasız tarayıcı aşağı ya krom veya Firefox yüklenmesi tavsiye edilir böylece.

Internet geçmişini arama geçmişinizi saklamak için yollarından biridir. Internet arama çubuğunda yazmaya başladığınızda Bu arama seçenekleri ortaya çıkarabilir. ve Firefox tarayıcı geçmişini, Araçlar menüsünden geçmişini silmek sonra “Yakın Geçmişi Temizle” seçeneğine tıklayın. her şeyi silmek isterseniz, size tıklayabilirsiniz “Site Tercihleri”.

Ayrıca özel bir seçenek seçebilirsiniz. Bu özel bir modda tarayıcınızın yerleştirir arama geçmişinizi kaydedilmez. Bu seçeneği özelleştirmek için, araç üzerine tıklayın ve “Başlat Private Browsing” seçeneğini seçin.

Tek tek krom ve bir grup son aradıklarınız elmalı kurabiye tarifi silebilirsiniz. Eğer tarihin tek bir öğeyi silmek için tercih ederseniz, kere sağ üst tarafta ikonuna tıklayarak bu görev ve sonra tarih tıklayabilirsiniz. Eğer aynı simgeyi içinde yaptığı herşeyi silmek için bir yol var. Bunun için, simgesine basıp Araçlar tıklamanız gerekiyor. aşağıdaki gibi menüden Tarama Verilerini Temizle İleri’yi tıklatın bir diyalog kutusu almak için:

“İngiliz anahtarı menü veya üzerinden bir çok daha iyi bir çözüm için Ctrl + Shift + N (Cmd + Shift + N Mac kullanıcıları için) tuşuna basarak kolayca Chrome’un özel Gizli mod kullanarak belirli siteleri sayfalarını”

Tüm arama geçmişi bu tarafından silinecektir.

Safari tarayıcı geçmişini silmek için seçenekler biraz sınırlıdır. Eğer arama geçmişini silemezsiniz yerine, bir “Reset Everything” seçeneği olacaktır. Ama bu eylemi tercih bulunamadı.

Safari de özel tarama seçeneği ile özellikli, siz ileride kullanmak için geçmişi istiyorsanız dolayısıyla, bu seçeneği kullanabilirsiniz. tercih tıklayın ve sekmesini seçin “Auto doldurmak” ve sonra “Düzenle” seçin ve ardından “OtherForms” onay kutusunu temizleyin. Select “Google.com” ve sonra “Kaldır.” Vermek

Yorumlar

  1. valerie jarry dedi ki:

    firefox bugün sildiğim geçmişi kurtarmak için ne yapmalıyım?

  2. Yusuf Uyanık dedi ki:

    bildiğim kadarıyla geçmişi silme işlemini geri alamıyorsunuz, sistem geri yükleme ile belki yapabilirsiniz

  3. valerie jarry dedi ki:

    ilginiz için teşekkür ederim.