Avrupa şampiyonu olması yolunda çalışmalar yapılan ve yenilgisiz olarak kariyerini sürdüren Alman ağır sıklet boksörü Steffenn Kretschmann nakavt oldu… Hem de ilk round içinde… Rakibi ile girdiği mücadelede olağan üstü bir performans sergileyen ancak bir anda yerle bir olan Kretcsmann maç bittiğinde nasıl olduğunu anyalamadı bile…

Kazikastan doğumlu Rus Boksör Denis Bakhtov’a dile Almanya’nın Saarland bölgesinde karşı karşıya gelen Krettcshmann PABA ağır sıklet unvanı için rakibi ile kapıştı. Hermann-Neuberger salonunda gerçekleştirilen maçta alınan bu üstün galibiyeti dünya basını “Bakhtov Yok etti” şeklinde verdi.Bakhtov bu galibiyetle sükse yaparken rakiplerine ben daha bitmedim mesajını da vermiş oldu. Bakhtov 35. maçında 30. galibiyetini aldı. 5 yenilgisi olan Rus boksör Sinan Şamil Sam ve Juan Carlos Gomez’e karşı yenilgiler almıştı.

YAKUP SAĞLAM 20. GALİBİYETİNİ ALDI

Aynı gece ringe çıkan Trabzonlu boksör Yakup Sağlam ise 6 roundluk maçta Kanadalı rakibi Raymond Olubowale’yi puanla geride bırakarak yenilgisizliğini sürdürdü. Kanadalı rakip ise bu yenilgi ile 17 maçlık maç karnesinde 4. yenilgisini gördü.

WBC KITALARARASI KEMER PIROG ‘UN

Rus Dmitry Pirog, Kofi Jantuah’ı yenmeyi başardı… Ganalı ünlü boksör Kofi Jantuah 38. maçında rakibine yenilerek 4. yenilgisi ile tanıştı. Boşta kalan WBC’nin 2 numaralı orta sıklet kemerini alabilmek için kendisine doğan bu fırsatı değerlendiremeyen siyahi boksör artık Almanya’daki bavullarını toplama hazırlıklarına girecek.

HERBIE HIDE HAZIRLIK MAÇI YAPTI

Arena Box Promotion’ın en gözde boksörlerinden bir olan usta isim Nijeryalı Herbie Hide, 4 roundluk maçta Macar rakibi Gabor Halasz ile mücadele etti. Karşılaşmanın 3. roundunda kapışmadan TKO ile galip ayrıldı. Tek hedefi Cruiserweight’te dünya şampiyonluğu olan Herbie Hide göz doldurdu. Tomas Adamek başta olmak üzere diğer şampiyonlara da ringi dar edip kemeri ele geçirmekten başka hayali yok…