WBC Şampiyonu Vitali Klitschko’nun menajeri Bernd Bonte, dünkü gelişmeler sonrası ilk kez konuştu. Boksseverlerin heyecanla beklediği Vitali vs Valuev karşılaşması için yaptığı yorumlar ise kafalarda soru işareti bıraktı. İşte bu sözler haberimizin devamında…

Bilindiği üzere dün ani bir gelişme yaşanmış ve ajanslara iki şampiyon boksör, WBC kemerinin sahibi Vitali Klitschko ile WBA kemerinin büyük ortağı Nikolay Valuev’in birbirleri ile yaptıkları telefon görüşmesinde birbirileri ile maç yapmak konusunda sözlü anlaşmaya vardıkları duyurumuştu. Bu gelişmeler sonrası Valuev’in menajeri Wilfried Sauerland’da, Boris Becker’in düğün töreninde Vitali Klitschko ile buluşarak bu muhtemel karşılaşma için görüşme yapmıştı. Ve bir kaç gün sonraya detayları görüşeceğini de Sauerland eklemişti.

Bugün ise söz Klitscko kardeşlerin menajeri Bernd Bonte’de idi. Ancak, Bernd Bonte farklı düşünüyor. Ona göre Nikolay Valuev, Klitschko kardeşler ile ringe çıkma şansını Wladimir’in teklifini kabul etmeyerek ertelemişti ve olası Vitali -Valuev karşılaşması da 2009 Eylül’ün de değil en erken 2010 yılında gerçekleşebilecekti. Valuev ile herhangi bir anlaşma yapılmadığını ve de WBA kemeri için herhangi bir planları olmadığını söyleyen Bonte, Vitali için alternatif planlarının hazır olduğunu ve daha çok ilgi çekebilecek ve gelir getirecek karşılaşmalar ile ilgilendiklerini söylerken David Haye ve Chris Arreola isimlerini işaret etti. Bunun yanısıra, Valuev’in menajerinin bu karşılaşmayı tek başına istediğini ve bu yüzden de medyayı bu isteğine aracılık ettirdiğini iddaa etti.

Bonte, Wladimir Klitschko’nun Chagaev’i yenerek kemerin sahibi olmasa da WBA’in gerçek şampiyonunu yendiğine inandığını ve bu yüzden de WBA kemerinin kendileri için çok büyük bir anlam ifade etmediğini söyledi. Ancak bu noktada Klitschko kardeşlerin tüm kemerleri bir arada toplamak, aynı aile çatısı altında birleştirmek için her ne şart olursa olsun bu kemerin sahibi ile ringe çıkmak istedikleri biliniyor. İlk etapta bu karşılaşmanın önümüzdeki Eylül ya da Ekim ayı içerisinde gerçekleşmemesi durumunda ise Vitali Klitschko’nun David Haye ya da Chris Arreola ile ringe çıkması, Nikolay Valuev’in ise WBA’in kararı sonrası John Ruiz’e karşı unvanını savunması gerekiyor. Her iki boksöründe karşılaşmalarından galip ayrılması durumunda ise birbirleri ile karşılaşmaları ise an meselesi olabilir.

Bir haber de Wladimir Klitschko’dan ! WBO/IBF Şampiyonu boksör geçtiğimiz Aralık ayında sakatlığı sebebi ile kendisi ile ringe çıkamayan Alexander Povetkin’e karşı bu kez Eylül ayında unvanlarını savunmak için ringe çıkacak.