D-Smart / D-Smart İnternet’ e 28.08.2012′ de vermiş olduğum 24 aylık taahhüdün son aylarına doğru yaklaştıkça D-Smart İnternet iyice kalitesini bozmaya başladı, zaten sürekli hız ve kopma gibi problemleri nadir olsa da yaşarken bu durum oldukça sıklaşmaya başladı. Zaten logo renklerini ve site tasarımlarını da beğenmiyordum, bende yeni bir ISS (internet servis sağlayıcı) arayışına başladım. Aslında bakarsanız önümde çok seçenekte yok, TTNET’ i kafadan eledim çünkü 50 GB üzeri AKK (adil kullanım kotası) paketi bulunmuyor. Diğer yandan da hep kalitesini merak ettiğim Turkcell Süper Online bulunuyordu, web sitesinde bulunan paketleri güzelce bir taradıktan sonra birkaç telefon görüşmesi yaptım ve 24 ay taahhüt vererek sözleşmeyi imzaladım. Kampanyalı tarifeleri aşağıdaki gibidir. Ek olarak, 24 ay taahhüt vermeden tarife fiyatı üzerinden ücretlendirilmek istesemde kabul etmediler.

Bölgede fiber alt yapısı bulunmadığı için ADSL paketi tercih etmek zorunda kaldım, şuan için 49 TL lik paketi ile başvuru yaptım önümüzdeki ay yükselteceğim.

Gelelim D-Smart’ a, zaten SD bir uydu alıcısı verdiler bu nedenle görüntü tatmin edici değildi, HD uydu alıcısı için 15 TL fark istemişlerdi zamanında. Üstelik başta belirtmiş oldukları sinema v.b paketleri sadece birkaç aylık bir şeymiş, sonrasında normal yerel yayından hiçbir farklı kalmadı -bazı dandik film kanalları hariç- Sonuç olarak D-Smart / D-Smart İnternetten hiç memnun kalmadım, kesinlikle tavsiye etmem. Çağrı merkezinde ki personelinden tutun da verdikleri modeme ve uydu alıcısına kadar her şeyiyle kötü bir hizmet sağlıyorlar.