Çanta ve ayakkabı bayanların para harcamak için hazır oldukları en önemli iki ürün. Diffus Design firması (Danimarka), Alexandra Enstitüsü ve ünlü dikiş uzmanı Forster Rohner’in özel olarak tasarladığı güneş panelli bu çanta bayanlar için enerji kaynağı olacak gibi görünüyor. Mobil aygıtları şarj etmek için tasarlanan Solar Çanta (Solar Handbag) gizli fakat çok güçlü Lityum-ion pillere sahip.

Güneş Enerjili Bayan Çantası
Güneş Enerjili Bayan Çantası

Çantanın içini aydınlatması için içerisine fiber aydınlatma sistemi de entegre edilmiş durumdadır.

Çantaların devamlı dışarıda bulunması sebebi ile güneş görüyor olması çanta içerisine konan mobil araçlara kaynaklık edecek enerjiyi sağlamaları için kullanılmalarına sebep olmuştur. Özellikle uzun yol ve tatil planları için düşünülmesi gereken bir ürün olduğu kesindir.

Güneş Enerjili Bayan Çantası
Güneş Enerjili Bayan Çantası

Aldığı güneş enerjisinin %’de 9’unu elektriğe dönüştürebilen bu yeni nesil “güneş enerjili çantalar”ın daha sonraki versiyonlarının çok daha iyi özelliklere sahip olacağı düşünülmektedir.

Güneş Enerjili Çantası - Güneş Panelleri
Güneş Enerjili Çantası – Güneş Panelleri

Resimleri incelendiğinde güneş panellerini ne kadar ustalıkla gizledikleri ve bu panelleri kullanarak çantaya özel desenler oluşturdukları görülmektedir.

Güneş enerjili çanta fiber iç aydınlatma sistemi
Güneş enerjili çanta fiber iç aydınlatma sistemi

Kaynak