Bugün check-in yapmak istediğinizde karşınıza böyle bir görüntü çıkabilir, hatta sizde benim gibi defalarca okumadan kapatıp tekrar check-in butonuna dokunabilirsiniz.

Swarm artık IOS ve Android akıllı telefonlar üzerine indirilebilir durumdadır ve Foursquare üzerinden check-in yapılmasına izin verilmemektedir.

Kurucu CEO Dennis Crowley, Foursquare’in temel check-in fonksiyonlarının Swarm adlı yeni mobil uygulamalarına taşınacağını açıklamıştı. Kullanıcılar, yer bildirimlerini ve arkadaşlarla plan yapma gibi etkinliklerini Swarm adlı uygulama üzerinden yapacaktı. Foursquare ise yeni mekanlar keşfetme gibi yerel aramalara odaklanacaktı. Bu duyurunun ardından, yeni uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı merak edilmeye başlamıştı. En nihayetinde Swarm, indirilmeye sunuldu.

Kullanıcılara daha sade bir deneyim sunmak için ikiye ayrılan Foursquare, biri sosyal diğeri keşif olmak üzere iki ayrı deneyim için artık kullanılabiliyor. Dünyada ve Türkiye’de aynı anda hizmete sunulan Foursquare’in yeni uygulaması Swarm, özellikle arkadaşlarıyla etkileşime geçmek isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Foursquare’in önceki sürümlerinden daha hızlı ve eğlenceli olan Swarm, arkadaşlara sıklıkla sorulan “Neredesin?” ya da “Ne yapacaksın?” sorularına yanıt vermek ve almak için yaratıldı.

Swarm gerçekten çıkış amacına yönelik ve hoş gözüküyor özellikle etkinlik mantığı oldukça yerinde olmuş.

Aynı uygulama üzerinde hem check-in yapabilmek hemde mekanlar hakkında bilgi edinebilmek varken, neden kullanıcılar iki ayrı uygulama indirmek zorunda kalsınlar?

Yorumlar

  1. Hande dedi ki:

    Gereksiz gereksiz gereksiz, neydi bu şimdi ne gereği vardı?