Gecenin ilk maçında Hollandalı Ağır Sıklet K-1 yıldızlarından Rico Verhoeven Türk dövüşçü Mutlu Karabulutla karşılaştı ve mücadeleden puanla galip ayrıldı.

Turnuva başladığında ilk ringe çıkan Gaziantepli Tevfik Sucuydu. Rakibimiz ise Sucs Barnabas oldu. Rumen karşısında mükemmel bir oyunla Tevfik ilk turu geçti ve Rambalski’yi nakavt eden Alviar Lima ile yarı finalde eşleşti. Rambalski ilk roundda Lima’yı yatırmasına rağmen 2. roundda nakavt oldu.

Turnuvanın diğer ayağında ise Muhammed Medhar ile Arian Vatnikai kapıştı. Kazanan Arnavut Vatnikai oldu. Ve bu maçın galibi ile Adem Bozkurt – Shemsi Beqiri karşılaşmasının galibi eşleşecekti. Adem başından sonuna kadar çok üstün götürdüğü mücadelede son 30 saniye aldığı back kick geri tekme ile bir anda yerde kaldı ve maçı kaybetti. Kalkamayan ve nefesi kesilen Adem büyük üzüntüye sebep oldu.

Tevfik Sucu ile Alviar Lima yarı final maçında kıyasıya kapıştı. Kazanan Alviar Lima oldu. ilk round ve 2. roundun ortalarına kadar çok iyi gelen Tevfik daha sonra kontrolü rakibine verdi. Karşılaşmadan puanla galip ayrılan isim Alviar Lima olurken Tevfik Sucu elendi.

Diğer tarafta ise Adem’i eleyen Kosovalı Shemsi Beqiri Arnavut Arian Vatnikai’yi çok zorlu bir mücadeleden sonra puanla yendi ve adını finale yazdırarak Lima’nın rakibi oldu.

Finalde ikilinin Alviar Lİma ve Shemsi Beqiri’nin büyük kapışması alkış topladı. İki taraf da son kozlarını ortaya koyarken Shemsi Beqiri rakibine fırsat vermediği gibi büyük bir moral kondisyon ile karşılaşmadan puanla galip ayrıldı ve şampiyon oldu. 25 Bin Euro ödüllü turnuvada geçen sezon şampiyon Halit Boirdif idi. Bu sene ise şampiyon Kosova’dan çıktı.

Gecenin önemli maçında Faldir Chahbari ile Andy Souwer WFCA 70 Kg Dünya Şampiyonluk maçında 5 round boyunca nefesler kesildi. Şampiyonluğu elinde tutan Chahbari maçtan sonra kemerini Andy Souwer’a kaptırdı. Puanla kazanan K-1’de de 2 kez şampiyonluk elde etmiş olan Souwerdi.

Nieky Holzken ile Leroy Kaestner arasındaki kapışma da ilgi çekiciydi. Nieky ilk roundda rakibini iki kez indirince büyük bir rahatlık içine girdi. Maçı rolantide götüren Nieky Holzken sonrasında da rakibine aman vermedi ve geceyi sükseli bir galibiyetle tamamlamış oldu.

Fox’tan yayınlanan maçlar 4 saat sürdü. Uzun bir gecenin ardından izleyiciler uzun süre hafızalardan çıkmayacak bir geceyi tamamladılar.

Yorumlar

  1. Yusuf Uyanık dedi ki:

    Gecenin ilk maçında Hollandalı Ağır Sıklet K-1 yıldızlarından Rico Verhoeven Türk dövüşçü Mutlu Karabulutla karşılaştı ve mücadeleden puanla galip ayrıldı.